Planinski pohod st. na Šmohor

Sobota, 28. 9. 2024, 8.00/16.00 Zaradi premalo prijav odpade.

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

V letošnjem šolskem letu bo naš prvi planinski pohod na Šmohor.

Dom na Šmohorju se nahaja med Laškim, Libojami in Zabukovico. Od doma, oziroma od nekaj minut oddaljene cerkve svetega Mohorja, je lep razgled na bližnje vrhove Posavskega hribovja. Proti jugu vidimo Veliko Kozje in Kopitnik, pod njima pa Laško. Na severno stran pa vidimo bližnji Gozdnik in Kotečnik, ter v daljavi Paški Kozjak in del Pohorja, na vzhod in zahod razgled ovira gozd.

Najprej se bomo odpeljali proti Arji vasi in naprej proti Libojam. Na parkirišču ob cesti bomo parkirali in pričeli naš pohod.  Pot se vzpne čez travnik, nato v gozd. Pot nas kmalu pripelje do doma na Šmohorju. Nazaj se bomo vračali v smeri proti Laškemu in tako naredili krožno pot.

Dobimo se v soboto, 28. septembra 2024, ob 8. uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in pijačo. Ne pozabi na toplo obleko, pohodno obutev, rezervno majico, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Cena avtobusa znaša 10 evrov (ostalo ceno prevoza plača PD Šoštanj).

Vrnemo se okrog 16. ure (pred šolo).

Veseliva se skupnega druženja in vas vabiva, da se nama pridružite.

Mentorici planinskega krožka: Jožica Dobnik, prof. in Mateja Drev Sem, prof.

………………………………………………………………………………………………

PRIJAVNICA ZA POHOD NA Šmohor

Moj otrok _________________se bo udeležil pohoda na Šmohor v soboto, 28. 9. 2024.

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

PODPIS STARŠEV: ________________ tel. št. ____________________

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika in mentoric.

Prijavnico oddajte mentoricama planinskega krožka, Jožici Dobnik ali Mateji Drev Sem, najkasneje do ponedeljka, 23. 9. 2024.

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.