Odbojka na mivki – polfinale, skupina A, učenke

Torek, 1. 10. 2024, igrišča ŠD Zrkovci, MB, 10.00, odhod 8.00, 2. mesto skupina A

Ekipa: Zala Osojnik, Mija Bevc, Mari Lenko, Ajša Bevc, Nika Pirtovšek

Vodja ekipe: Boris Plamberger, prof.

V torek, 1. 10. 2024 se je v Mariboru odvijalo državno polfinale v odbojki na mivki za starejše deklice. Udeležile so se ga učenke naše šole: Mari Lenko, Zala Osojnik, Mija Bevc, Ajša Bevc in Nika Pirtovšek. Tekmovalo je 10 ekip, naše učenke se osvojile 2. mesto. Žal to ni bilo  dovolj, da bi se uvrstile med najboljše 4 ekipe v Sloveniji in se borile za medalje. Iskreno čestitamo puncam, da so tako dobro zastopale našo šolo.

Polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za učenke

Izvajalec: Društvo odbojkarskih sodnikov Maribor, Koresova ulica 7, 2000 Maribor
Vodja tekmovanja: Sanja Miklošič
Tekmovanje bo v Zrkovcih, 1.10.2024, ob 10.00 uri.
Tehnični sestanek vodij ekip bo ob 9.30 uri na samem prizorišču.

Razpored tekem
Tekmovanje se bo izvedlo po sistemu dvojne eliminacije tako da bo vsega skupaj osemnajst
tekem. Predvidevamo, da se bo tekmovanje zaključilo do 15:00. Imamo možnost uporabe treh
igrišč. Ogrevanje bo možno na ostalem prostoru vendar brez mreže.

Pravila
Igra se na igrišču 16x8m (8x8m). Mreža za učence je visoka 220cm, za učenke 210cm. V
ekipi je 5-8 igralcev (trije v polju) Možne so dve zaključeni menjavi na niz. Šteje se po
sistemu »vsaka napaka je točka«. Igra se na dva dobljena niza do 15. točke (na dve točki
razlike). Enako velja za morebitni tretji niz. Sprejem servisa je dovoljen le s spodnjim odbojem in zaprto dlanjo. S prsti je prepovedano usmeriti žogo preko mreže. Dotik v bloku
šteje kot prvi dotik ekipe, tako da ima ista ekipa na voljo samo še dva dotika v isti akciji.
Igralci v polju stojijo poljubno, servirajo krožno s poljubnega mesta izza osnovne črte. Server
mora biti dobro viden, soigralec ga ne sme zakrivati. Ekipi menjata igralni polji pri izidu, ki je
deljiv s pet. V vsakem setu ima ekipa en »time out« in tri zaključene menjave. Vsa ostala
pravila so enaka, kot so zapisana v uradnih pravilih odbojke na mivki.

»Tekmovanja so v športu mladih zelo dragocena za pridobivanje pozitivnih izkušenj za
življenje. Na vsaki tekmi nekdo zmaga in nekdo izgubi. Vendar to ni vse kar šteje. Bolj
pomembna sta trud in prizadevnost otrok na tekmovanju ter njihov odnos do sotekmovalcev in nasprotnikov, zato se izogibajte poveličevanju zmag in negativnim kritikam ob porazih.«

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Odbojka. Zaznamek za trajno povezavo.